Ker nobena veja industrije dan danes več ni neodvisna, se s pomočjo ISO mednarodnih standardov industrije med seboj lažje povežejo in prepletajo.
ISO standardi
Mednarodna organizacija za standardizacijo (International Organization for Standardization – od tod tudi kratica ISO) se ukvarja z izdajo mednarodnih standardov. Izdeluje mednarodne standarde za vsa področja, razen za elektrotehniko in elektroniko – za ti dve področji je pristojna IEC. Standardizacijsko delo temelji na znanju, odprtosti, preglednosti in nacionalni zastopanosti.ISO je v zadnjih letih izdal tudi nekaj standardov, ki se nanašajo na varstvo okolja. Najpomembnejši med njimi je standard ISO 14001, ki opredeljuje sisteme ravnanja z okoljem. Z uporabo izdelkov in storitev označenih s standardom ISO 14001 pripomoremo k čistejšemu in bolj zdravemu okolju.
ISO standardom lahko popolnoma zaupamo, saj organizacija k presoji skladnosti pristopi strokovno in natančno.
Prav tako moramo vedeti, da izdelki in storitve, ki se na trgu pojavijo z priznanimi ISO standardi, med kupci oz. uporabniki pritegnejo več zanimanja, saj v njih vzbudijo zaupanje.
Podjetja bodo z izdelavo certificiranih izdelkov lažje prodrla na tuja tržišča in na njih tudi uspela, saj bo izdelek primerljiv in uporaben. S kupovanjem certificiranih izdelkov in storitev bomo kupci hkrati zaščitili sami sebe, zraven tega pa bomo pomagali tudi okolju, saj obstaja ogromno standardov, ki omejujejo posege v naravo in okolje ter ga s tem ščitijo.